Witamy w naszym sklepie

Antyczek.com to wyspecjalizowana księgarnia stworzona z myślą o kolekcjonerach, hobbystach i miłośnikach sztuki...

Regulamin:

§1
Niniejszy regulamin określa zasady i zakres świadczonych usług przez Księgarnię Wydawnictwo Antyczek.com, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej przez Wójta gminy Mietków pod numerem 000583/09 z siedzibą w Stróży 55-081 Mietków, przy ul. Ogrodowej 3,
REGON: 020975921, NIP: PL 897-167-84-30
§2
Księgarnia prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet.
§3
Zamówienia od Klientów przyjmowane są za pośrednictwem sklepu internetowego www.antyczek.com , a w wyjątkowych przypadkach  telefonicznie i faxem (+ 48  71) 316 83 72. Potwierdzenie zamówienia klient otrzymuje w wiadomości e-mail, natychmiast po jego złożeniu.

§4
Złożenie zamówienia oznacza dla Klienta zawarcie umowy kupna/sprzedaży z Księgarnią.
W zamówieniu Klient dokonuje wyboru nabywanych tytułów, sposobu ich dostawy, adresu dostawy i sposobu płatności za złożone zamówienie.
§5
Zamówienia realizowane są zgodnie z kolejnością ich otrzymywania do momentu wyczerpania zapasów w magazynie.
§6
O brakach magazynowych Klient zostaje powiadamiany telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail. W przypadku tymczasowego braku możliwości realizacji zamówienia Klient podejmuje decyzję o sposobie jego dalszej realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
§7
Ceny towarów prezentowanych na stronie www.antyczek.com podawane są w złotych polskich
 i zawierają podatek VAT (ceny brutto). Są one wiążące w momencie złożenia przez Klienta zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie możliwość zmiany cen książek, znajdujących się w ofercie oraz odwoływania promocji. Wyżej wymienione zmiany nie mają wpływu na ceny książek, na które zamówienie zostało złożone przed wejściem w życie tych zmian.
§8
Cena wyświetlana przy tytule nie uwzględnia opłaty za przesyłkę.

§9
Przy każdym tytule podany jest przewidywany czas realizacji zamówienia (od momentu przyjęcia zamówienia do jego wysłania). Do czasu realizacji zamówienia dochodzi czas dostawy, który zdeterminowany jest wyborem sposobu dostawy.
Paczka pocztowa priorytetowa – przewidywany czas dostawy do 3 dni roboczych*
Paczka ekonomiczna – przewidywany czas dostawy od 3 do 5 dni roboczych*
Przesyłka kurierska (realizowana na życzenie klienta) od 1 – 3 dni roboczych
Odbiór osobisty – deklaracja klienta
* terminy zadeklarowane przez Pocztę Polską

Na życzenie, Księgarnia może poinformować Klienta o czasie dostawy książek na terenie Unii Europejskiej i poza nią.


§10

W przypadku niepełnych danych teleadresowych (np. brak adresu nabywcy) w zamówieniu, Księgarnia zastrzega sobie prawo do niewysłania towaru.
§11

W przypadku nie podjęcia przez kupującego przesyłki w terminie po awizowaniu przez Pocztę Polską lub firmę kurierską kupujący ponosi koszt zarówno pierwszej jak i drugie wysyłki, jeżeli zdecyduje się na ponowną wysyłkę zamówienia.

§12

Księgarnia oferuje trzy formy płatności:
a) przelewem na rachunek bankowy Księgarni:
mBank nr konta: 60 1140 2004 0000 3502 6184 2099
b) za pobraniem – Klient płaci za książki (listonoszowi lub w Urzędzie Pocztowym),
 przy odbiorze zamówienia,
c) płatności internetowe (w tym karta kredytowa), które realizowane są za pośrednictwem Bezpiecznych Płatności Online w Internecie – Dotpay.pl  

§13

Księgarnia Wydawnictwo Antyczek.com dokłada wszelkich starań, aby oferta ze strony www.antyczek.com była rzetelna i jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości.
Każdy prezentowany tytuł zawiera stałe elementy opisu takie jak: cenę, oryginalny tytuł, numer katalogowy, ISBN, liczbę stron, rodzaj oprawy, wymiary, rok wydania, język wydania, przewidywany czas realizacji oraz minimum jedno zdjęcie.
§14

Zasady postępowania reklamacyjnego reguluje odrębna zakładka na stronie Księgarni - „Reklamacje”: www.antyczek.com/reklamacje/

§15

Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą Klienta na umieszczenie jego danych osobowych w bazie Księgarni www.antyczek.com, przetwarzanie ich w celach handlowych. Zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. „O ochronie danych osobowych” Księgarnia uniemożliwia dostęp do danych osobowych Klientów osobom trzecim.
§16
Postanowienia końcowe:

 - Nazwy producentów i marki należą do ich właścicieli i prezentowane są w Księgarni wyłącznie w celach informacyjnych

- Towary prezentowane na stronach Sklepu Internetowego nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

- Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 17-11-2009.